GRUPHEPSİCİLER!!!!

En bÜyÜK gRuP HePsaİ FaN SiTeSi iYi eĞlEnCeLeR DiLeRiZ ÜyE OlMNDaN FoRmU GöReMeSİnİzs


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

bayanlara özel

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 bayanlara özel Bir Salı Ocak 22, 2008 8:07 pm

buseeren

avatar
**EReNcİ MoD.**
**EReNcİ MoD.**
GÜZELLİK MASKELERİ


Avokado-Salatalık Maskesi

1 fincan avokado küçük kesilmiş
1 fincan salatalık küçük kesilmiş
1 yumurtanın beyazı
2 çay kaşığı süt tozu

Bütün içeriği bir blender'da krem kıvamına gelene kadar işleme tabi tutun. 30 dakika buzdolabında bekletin ve soğuk olarak yüzünüze ve boyun bölgenize tatbik ediniz. Mask yüzünüzde kuruyana kadar kalmalıdır, bu süre 30 dakika kadardır. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü ve boynunuzu yıkayınız. Kuru bir havlu ile yüzünüzü ve boynunuzu örtün.


Limon-Yumurta Maskesi

Yarım limon suyu
1 yumurta beyazı

Limon suyu ve yumurta beyazını birlikte 3 dakika iyice çırpın. Gözlerinizi koruyarak doğrudan yüzünüze tatbik ediniz. 30 dakika kadar bekleyiniz. Sonra yüzünüzü yıkayınız ve nemlendirici sürünüz.
Salatalık Maskesi

2 çay kaşığı dolusu küçük doğranmış salatalık
1 çay kaşığı süt tozu

Salatalık ve süt tozunu iyice karıştırıp, göz çevresine ve göz kapağına tatbik ediniz. 10 dakika bekleyiniz ve yıkayınız. Göz kremi sürünüz.
Yağlı Ciltler İçin Maske

1 fincan sıkılmış çilek
2 oz. raw accorn kabak veya bal kabağı

Birlikte karıştırın ve yüzünüze tatbik ediniz. Göze kaçmamasına dikkat ediniz. 10 dakika sonra yıkayınız ve toner veya yağsız nemlendirici kullanınız.
Kuru Ciltler İçin Maske

Yarım avokado
1 dilim şeftali

Birlikte karıştırın ve yüzünüze, göz çevresine tatbik ediniz. 10 dakika sonra yıkayınız. Nemlendirici tatbik ediniz.
Her Cilde Uygun Mask

yarım çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı kuru siyah çay
1 yumurta akı
1 çay kaşığı bal

Tüm içeriği birlikte iyice karıştırınız. Tüm yüz ve boyun bölgenize tatbik ediniz. 10 dakika sonra yıkayınız. Daha sonra toner ve nemlendirici kullanınız.
MAKYAJDA PÜF NOKTALARI

FONDÖTEN

Mutlaka temizlenmiş, nemlendirilmiş cilde tatbik edilmelidir.

Nemli pamuk veya ufak nemli bir süngerle sürülmeli. Sünger her kullanıştan sonra sabun ile yıkanmalı ve kurutulmalı.

Aydınlık bir yerde yapılmalı; Gündüz makyajı; gün ışığında, gece makyajı; iyi aydınlatılmış bir yerde.

Saç dipleri ile yüzün birleştiği yerde renk farklılığı olmamalı. Fondöten bu bölgelerde küçük dokunuşlarla iyice yayılmalı.

Seçilen fondöten yüz ile aynı renk olmalıdır.

İnce bir tabaka halinde sürülmeli, sonuç doğal görünümlü olmalıdır.

PUDRA

Fondöten üzerine sürülecekse şeffaf olanları tercih edilmelidir.

Tek başına kullanılacaksa ten renginize uygun (mutlaka yüzünüzün bir yerinde denediğiniz) olmalıdır.

Büyük pudra fırçası ile ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Fırçayı, yüzünüzdeki ince tüylerin çıkış yönünde kullanmalısınız.

GÖZ

Toz farlar, kullanmı ve dayanıklılık açısından daha çok tavsiye edilir.

Sık sık temizlenen süngerli çubuk veya yumuşak fırçalarla sürülmelidir.

Açık renk farınızı gözkapağına sürdükten sonra, gölge yapacağınız renkte far ile gözkapağının bitiminden kaşa paralel çukurluğa hafifçe sürün.

Gözlerinizin renginde far sürmek her zaman çok iyi netice vermez. Örneğin mavi gözlere, mavi far yerine açık - koyu gri, pembe kombinasyonları çok uygun olur. Siz kendi renginizi deneyerek bulmalısınız.

Gözlerinizi daha büyük göstermek isterseniz kirpik diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi ile ince bir hat çekmeli, göz ucundan da biraz taşırmalısınız. Alt kipriklerin diplerine de ince bir hat çekmeli, ancak bir pamuklu çubukla hattın keskinliğini dağıtmalısınız.

Gözleriniz birbirine yakın ise gözün şakak tarafındaki ucunu daha koyu renk bir far ile belirgenleştirmelisiniz.Gözleriniz birbirinden çok ayrık ise gözpınarının üstünü kaşa kadar koyuca ton bir far ile gölgelemelisiniz.

RİMEL (MASKARA)

Siyah veya koyu kahverengi rimel sürerek gözlerinizi daha büyük ve anlamlı gösterebilirsiniz.

Rimel sürerken başı hafifçe kaldırıp aynaya bu şekilde, bakarken boyamak göz çevresine bulaştırmamak açısından iyi bir tekniktir.

KAŞLAR

Kaşlarınızı yüzünüze en uygun şekilde şekillendirmek için elinize uzun bir çubuk veya kalem vs. alıp ayna karşısına geçin;

Çubuğu burun deliğinin yanından ve göz pınarından geçecek şekilde dik tutun. Kaşınız çubuğun gösterdiği noktadan başlamalıdır.

Çubuğu burun deliğinin yanından kaldırmadan (gözeleriniz karşıya bakarken) gözbebeğinin üzerinden çapraz olarak uzatın. Çubuğun gösterdiği nokta kaşınızın ideal kavis noktasıdır.

Çubuğu burun deliğinin yanından kaldırmadan gözün kuyruğundan geçecek şekilde uzatın. Çubuğun gösterdiği nokta kaşın ideal bitiş noktasıdır.

Kaşınızı alırken, tüylerin çıkış yönüne doğru çekmeye dikkat etmelisiniz.

Makyaj ensasında ufak bir kaş fırçası ile kaşlarınızı fırçalayıp şekillendirmeyi ihmal etmeyin.

Eğer kaşınızda düzeltme yapacaksanız; koyu kahverengi veya füme renkli bir kaş kalemi ile önce ince ince küçük çizgiler halinde boyayıp, sonra fırça ile dağıtın.

ALLIK

Yüze daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilmek için allık sürmelisiniz.

Allık fırçası yumuşak ve uzun tüylü olmalı, sık sık yıkanmalıdır.

Allığın rengi ten rengine uygun olarak pembemsi veya toprak tonlarında olmalıdır.

Allık asla bir leke gibi durmamalı, çok hafif kullanılmalı, fırça bastırılmadan hafifçe değdirilerek sürülmelidir.

Gece makyajında kullanılan allık biraz daha koyu olabilir. Ancak çok iyi dağıtılmalıdır.

Allık ile yüzümüzde beğenmediğimiz bazı yerleri farklı gösterebiliriz.

Örneğin;

Yuvarlak bir yüzü daha ince göstermek için allığı, elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru ve şakaklara sürmelidir.Köşeli bir yüzde; elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt - yan sınırına allık sürülürse yüzde daha yumuşak bir ifade sağlanabilir.

Yazın yüzünüz güneşten bronzlaştığında her zaman kullanığınızdan daha koyu bir allıkla yüzünüze ışıltı katmalısınız.

DUDAK

Dudaklara dudak renginin bir ton koyusu ile çerçeve yapılıp içi yalnızca parlatıcı şeffaf bir ruj ile boyanarak kullanabilirsiniz veya yüzünüze fondöten sürerken biraz da dudaklara sürerek renk farkını azaltır, makyaja hazırlarsanız. Kullanacağınız rujun bir ton koyusu ile çerçeve yapıp içini ruj ile doldurarak daha kalıcı bir makyaj elde edersiniz.

Dudak makyajında şekil çok önemlidir.

Dudaklar ince ise; fondötenlenen dudakların bitimine kemik rengi bir kalemle ince bir çerçeve çizilir ve parmak uçlarıyla iyice dağıtarak hattın keskinliği azaltılır. Daha sonra dudak kalemi ile çerçeve çizilir ve içi uygun renk ruj ile boyanır.

Açık renk rujlar dudağı daha dolgun gösterir.

Kalın dudaklar, koyu renkli rujla daha ince gösterilebilir.

Şimdi gözlerimizi ortaya çıkartacak, daha manalı gösterecek birşeyler yapalım...

Süngerli far fırçanıza biraz toz far alın. Fazlasını hafifçe üfleyerek atın ve gözkapaklarınıza nazikçe tatbik edin. (Farın rengi çok parlak, çok belirgin olmamalı ve yüzünüzün bütümünde çok aykırı durmamalı) Daha sonra farınızın birkaç ton daha koyusu ile gözün şakağa yakın ucundan başlayarak bir bölge yapın. Bunun için, fırçanızı göz ve kaş arasındaki çukur olan bölgede hafifçe sürtün.

Ucu inceltilmiş yumuşak bir göz kalemi ile gözkapağının üstüne, kirpiklerin hemen dibine ince bir hat çekin. Gözün ucunda bu hattı hafifçe dışarı, şakağa doğru uzatın. Alt kirpik diplerine de ince bir hat çekin ve pamuklu çubukla hafifçe dağıtın. Daha sonra kirpiklerinizi bol bol rimelleyin.

Yüzünüze sağlıklı, ışıklı bir görünüm vermek için allık kullanmalıyız. Büyük, yumuşak bir allık fırçasına biraz ton allık alıp fazlasını üfleyerek atın. Fırçayı yüzünüze bastırmadan, son derece hafif değdirerek şakaklara doğru sürünüz. Amaç yüzünüzde kızılımsı lekeler yaratmak değildir, allığın çok ama çok az kullanılması, iyice dağıtılması ve hafifçe renklendirmesi çok önemlidir.

Dudaklarınıza renksiz veya renkli bir ruj sürerek makyajınızı tamamlamalısınız. Bunun için de önce bir dudak kalemi ile hem dudak kusurlarını düzeltmek, hem de dudağın çevresini belirterek rujun daha düzgün sürülmesini sağlamalısınız.


_________________


TÜRKÇEMİZİ TURKISHTİRMEYELİM
TÜRKÇEYİ DÜZGÜN KULLANMAYANLAR BENDEN VE ADMİNLERDEN UYARI ALICAKLAR VEDE BU BAN SEBEBİDİR.EĞER İYİ BİR MOD YADA PRENSES OLURSANIZ BELKİ BİR GÜN ŞİRİNLERİ GÖREBİLİRSİNİZZ
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/buseeren-t144.

2 Geri: bayanlara özel Bir Salı Ocak 22, 2008 8:08 pm

buseeren

avatar
**EReNcİ MoD.**
**EReNcİ MoD.**
TIRNAKLARINIZ ÖNEMLİDİR

Tırnaklarınız İçin..
Tırnakların renklendirilmesi ve bakımı tarihten beri bilinen bir olgudur. Hem kadınlar hem erkekler tırnaklarını renklendirmişler ve bakımlarını yapmışlardır.

Eski Mısır'da eller ve tırnaklar kına ile renklendirilmişti. Bazı kraliçeler ise kırmızı rengi tercih etmişlerdi. Kleopatra pası renklendirmede kullandı. Romalı askerler savaşa giderlerken saçlarını bukleler halinde büktürtmekte ve tırnaklarını renklendirmekte idiler. Tarihte ilk kez tırnakları renklendiren ve koruyan malzemeleri Çinliler bulmuşlardır. Altın, gümüş, siyah ve kırmızı o zamanlarda üretilen ve tercih edilen renklerdi.

Günümüzde gökkuşağındaki tüm renkler tırnaklara taşınabilse de, tırnak bakımı ve korunması daha önemli bir yer tutmaktadır. İyi ve kaliteli olarak seçilen cila çıkartıcılar tırnaklara ve cilde herhangi bir zarar vermeden etkilerini göstermektedirler. Uygun nemlendiriciler tırnak ana hücrelerini güçlendirmekte daha sağlıklı ve güçlü tırnaklar sağlamaktadır.

Tırnak sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları aşağıda bulacaksınız
Tırnaklarınızı sudan uzuak tutunuz. Tırnaklar su emebilen yapılardır ve su emdiklerinde daha yumuşak ve zayıf bir yapıda olurlar. Ev işlerinde mutlaka eldiven kullanılmalıdır.
Ellerinizi ve tırnak köklerinizi mutlaka besleyici ve nemlendirici kremlerle günde bir kaç kez destekleyin. Özellikle ıslanma öncesi ve sonrası mutlaka kremleme yapın.
Tırnak cilalarınızı asla soymaya kalkmayınız. Tırnaklarınızdan da küçük dahi olsa bazı kısımlar bu cila parçaları ile kopacaktır. Cilaları soymak yerine ince bir kat daha sürmeyi ve cilaların kalkmasını engellemeniz daha doğru olur.
Cila çıkartıcınızın AHA (alpha hidroksi asit) gibi ölü deri katmanlarını çıkartıcı maddeler içermesini ve doğal asitlikte olmasını tercih ediniz.

TIRNAK BAKIMI

Bakımlı olmanın en büyük göstergelerinden biri tırnaklardır. Kimse çatlamış, uçları bozulmuş ojelerle, etleri çıkmış, boyları birbirini tutmayan tırnaklarla dolaşmayı istemez. Kimisi bu işi güzellik salonlarında halletseler de, basit bir tırnak bakımı herkesin yapabileceği bir iştir.

İşe tırnakları ve etleri yumuşatmak için elleri bir süre ılık, tercihe göre sabunlu ya da kremli bir suda bekleterek başlayın. Yumuşayan etler iyi bir makasla kolaylıkla alınabilirler ancak fazla derinden almamaya dikkat edin. Bunda pek başarılı olamıyorsanız üzülmeyin yaptıkça el alışkanlığı kazanacaksınız ama yine de istemiyorsanız etleri tırnak diplerine doğru itmekle yetinebilirsiniz.

Tırnaklarınızı törpülemeden önce istediğiniz uzunlukta kesin. Eğer kırılmış bir tırnağınız varsa diğerlerini de aynı oranda kısaltın, çok uzun tırnaklar arasında birinin kısa olması daha çok göze batar. Hatta bu durumda koyu ojeler yerine beyaz, açık pembe yada ten rengi gibi daha az dikkat çeken renkleri tercih edin.

Törpülerken fazla sivri yapmaktan kaçının ama ille küt tırnaklardan hoşlanmıyorsanız önce küt törpüleyin sonra köşeleri yuvarlatın. Tırnaklarınız kısa ise küt törpülemek daha çok yakışacaktır. Tırnaklarınızın etli kısmı kısa ise yani sıfır kesildiği zaman ince uzun değilse arkadan bakıldığında birkaç milim gözükecek kadar uzatın, mümkün olduğu kadar ince uzun görünmelerine çalışın. Ayrıca tırnaklarınız çok geniş değilse sürdüğünüz ojenin kapatıcı yani şeffaf olmayan bir renk olmasına dikkat edin.

Oje rengi konusunda oldukça fazla seçeneğiniz var. Genellikle kırmızı, pembe ve beyaz tonları daha çok kullanılmasına rağmen, lacivert, mor, yeşil, bordo gibi alışılmamış renkler cok moda. Daha çok gençlerin tercih ettiği bu renkleri fazla uçuk bulsanız bile koyu bir bordoyu ya da koyu bir kahverengini her yaştaki kadınlar kullanabilir. Henüz ülkemizde fazla yaygınlaşmamış olsa da cesaretiniz ve yeteneğiniz varsa ojenin üstüne desenler yapmayı, minik boncuklarla yada ince parlak şeritlerle süslemeyi deneyebilirsiniz.
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ ?

Öneriler ve İpuçları

Eğer Ojeyi çok kalın sürerseniz asla oje çıkartıcısı ile inceltmeye çalışmayın, bu ojenin parlaklığını ve dayanıklılığını azaltacaktır.

Ojenin kuruması için zamana ihtiyacınız olacaktır, yatmadan birkaç saat önce sürünüz. Çok çabuk kurmalarını istıyorsanız buzlu suda birkaç dakika bekletmek işe yarayacaktır.

Oje koruyucusunu tırnağın altına doğru uzatırsanız, uçları daha iyi korumuş olursunuz.

Daha fazla parlaklık ve dayanıklılık için, oje koruyucusunu hergün yenileyebilirsiniz.

Oje renginizi seçerken unutmayın ki: koyu renkler kısa ve köşeli, açık ve pastel renkler uzun ve oval tırnaklarda daha iyi duracaktır.

Tırnaklarınıza şekil verirken tırnak tipinize en uygun şekli vermeye dikkat edin. Eğer tırnaklarınızı dar ise, köşeli törpüleyerek daha güçlü görünmelerini sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınız geniş ise daha uzun bırakıp, oval törpüleyerek daha ince görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Ojelerinizi sıcak biryerde saklamak kıvamını bozacaktır, o yüzden en iyisi buzdolabında saklamaktır.

GÜZELLİGİN AKLI ÇELEN NUMARALARI

Rakamların bir dili olduğunu bilirsiniz. Peki, bunların sizin güzelliğinize ait minik sırlarla dolu olduğunu da bilir misiniz?.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C Ç D E F G
H I İ J K L M N O
Ö P R S Ş T U Ü V
Y Z

Önce isminizi 1 ile 9 arasındaki rakamların altına gelecek şekilde bir kağıda yazın. Her harfin bir karşılığı sayı var. Daha sonra bu sayıları toplayın, eğer iki haneli bir sayı çıkarsa o iki sayıyıda bir birleri ile toplayın, tek haneli sayıya erişin.

Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/buseeren-t144.

3 Geri: bayanlara özel Bir Salı Ocak 22, 2008 8:11 pm

buseeren

avatar
**EReNcİ MoD.**
**EReNcİ MoD.**
İşte bu sizin güzellik sırrınızın sayısı!

(1) Gururlu ve Hırslı

Güzellik ve sağlık sizde adeta bir takıntı halinde. Zaman zaman kendinizi etrafınızdaki insanlarla karşılaştırıyor ve kendinizde eksik bir şey bulursanız çılgına dönüyorsunuz. Oysa siz zaten etkileyici bir tipsiniz.

(2) Dengeli ve Hassas

Çok narin bir yapınız var. Güzellik ve bakım sizin için çok önemli. Pastel tonlarda yapılan hafif makyajı seviyorsunuz. Ellerinize ve ayaklarınıza çok önem veriyorsunuz.

(3) Açık Sözlü ve Yaratıcı

Siz gururlu ve yaratıcısınız. Sağlıklı kalmak için elinizden geleni yaparsınız. Ancak dış görünüş ve güzellik çoğu kez ikinci plandadır. Çünkü siz sağlıklı olmayı güzel olmaya tercih eden insanlardansınız.

(4) Çalışkan ve Obur

Son derece yapıcı olduğunuz söylenebilir. Yemek yemeye çok meraklısınız. Sizin doğuştan gelen ve erkekleri etkisi altına alan bir çekiciliğiniz var. Doğruyu söylemek gerekirse sizin gözlerinize karşı koyabilecek erkek yok denecek kadar azdır.

(5) Çekici ve Lüks Tutumu

Esnek, canlı ve uyumlu bir tipsiniz. Sizin için sosyal yaşamın renkliliği çok önemli. Cekici bir görünümünüz var. Bu görünümün nedeni pahalı kozmetik ürünleri değil içinizdeki pozitif enerjinin dışa vurumudur.

(6) Zor Beğenen

Giyim ve süs eşyalarına olan düşkünlüğünüz herkes tarafından bilinir. Sizin masum ve korunmaya ihtiyaç duyan görünümünüz, çoğu erkeğin başını döndürmeye yetiyor da artıyor.

(7) Bağlayıcı ve Gizemli

Siz büyülü, bağlayıcı ve olağanüstü çekici bir tipsiniz. Sizinle bir kez konuşan, bir daha sizi unutamaz. Çünkü siz doğal çekiciliğinizile herkesin başını döndürüyorsunuz. Sizde çok etkileyici bir hava vardır. Güzel olduğunuz kadar zarifsiniz de.

(Cool Kararlı ve Güçlü

Hırslı ve güçlü bir karakteriniz var. Güzelliik konusunda hiçbir takıntınız ya da endişeniz yoktur. Siz zaten çok rahat ve kendine güvenen bir kadınsınız. Bu da erkekler tarafından takdir ediliyor.

(9) İdealist ve Asi

Siz heyecanlı ve idealist bir kadınsınız. Sizin ruh halinizi sezebilecek bir erkekle yaşamınız, bir şölene dönüşebilir. Üstelik siz güzel ve sevimlisiniz. Sporu ve açık havayı çok seversiniz. Bu da size enerji ve güç veriyor

DOĞRU CİLT BAKIMI

Bol su içmek, sağlıklı beslenme, çok hareket ve gevşeten istirahatlar, dengeli bir hormon düzeyi, uyku ve ultraviyoleden korunma, güzel bir deri için gerekli yapı taşlarıdır. Hiç bir kozmetik ürün, bu temel faktörlerin yerini tutamaz. Ancak sağlıklı bir deriyi korumakta zordur. Kozmetik ürünler, derinin ihtiyaçlarını sağladıkları gibi deriyi korurlar da.

Kozmetik Ürünler Cildi Korurlar

Özellile Ultraviyole ışınlarının etkisi ile deri kurudukça ve içerdiği suyu kaybedince, dışardan yağ ve neme olan ihtiyacı artacaktır. Kozmetik ürünlerden bir kısmı, bu amaca yöneliktir. Cilde kaybettiği nemi verirler. Ayrıca içerdikleri bazı kimyasal maddelerin yardımı ile ciltte düzelme sağlarlar, parlaklık ve düzgünlük verirler. Bazı kozmetik ürünler ise; cildin dış yüzünde biriken veya yapışan kirleri, aşırı yağları temizlerler ve cildin nefes almasını sağlarlar.

Ciltte bulunan yağ bezlerinin görevi, derinin en üst tabakasını bir zırh gibi örtmektir. Mikroplar, bu ortamda yaşıyamazlar ve cildin alt tabakalarına geçemezler. Ayrıca cildin sahip olduğu nemin, buharlaşmasına da engel olur. Yeterli miktarda yağ ve nem oranı olan bir deri, sadece sağlıklı görünüş vermez, aynı zamanda soğuk, güneş, rüzgâr, egzos gazları, sigara dumanı, klima veya kuru kalorifer havası gibi zararlı çevresel etmenlere karşı koruyucudur.

Deri bakımını doğru olarak yapabilmek, cilt temizliğinden başlar. Deri bakımı, doğru temizlik ve doğru bakımla olur. Herkesin deri yapısı farklıdır. Ayrıca yaşa bağlı olarak, mevsime bağlı olarak ve ruhsal duruma bağlı olarak cilt, yapısını değiştirir. Bir genelleme yaparsak, 4 deri tipi vardır: kuru, yağlı, normal ve karışık. Her deri tipine uygun bakım yapılmalıdır.

Cildin temizlenmesi için su yeterli değildir. Havadaki toz zerrecikleri, gazlar ve kir, vücudun kendi yağıyla birleşerek, deride yapışır kalır. Ayrıca cildin en üst katmanı, zamanla dökülen bir katmandır, bu katmanın da uzaklaştırılması gerekir. En uygun deri temizliği, ılık su ve pH değeri düşük sabunla yapılır. Temizleme sütü ve losyonları da temizlik için uygundur ama, losyonlar cildin yağını aşırı miktarda alırlar. Genelde geçerli olan, derinin yağ oranı arttıkça, daha aktif yıkayıcı maddeler kullanılmasıdır; daha kuru derilerde nispeten daha az aktif maddeler kullanılır. Bitkisel kökenli kozmetik ürünlerde, bu konuda oldukça ciddi bir yere sahiptirler. İçerdikleri doğal maddelerle iyi bir temizlik sağlarlar. İyi bir temizlik, ciltte bulunan gözeneklerin ağızlarınında açılmasını sağlar.

Cildin boynuzsu en dış tabakası, zamanla dökülür, eğer dökülmezse cilt kalınlaşır, gözeneklerin ağızlarında da geniş mağralar oluşur... Ciltte gözenekler belirginleşmeye başlar. Cilt kuru ve mat bir hal alır. Özellikle bitkisel kökenli kozmetikler, içerdikleri doğal AHA (Alpha hidroksi asit) sayesinde bu katmaları soyarlar ve cilde, taze parlak ve sağlıklı bir görünüm verirler, cildi temizlerler.

Yapılan her temizlik, sadece ölü deri hücrelerini; kir, yağ ve kozmetik kalıntılarını değil aynı zamanda cildin asidik koruyucu mantosunu da geçici olarak tahrip eder. Bu da cildin neminin kaybolması ve sertleşmesine yol açar. Genç deriler, bu kaybı 30 dakika gibi kısa bir zamanda, yeniden yağ salgılayarak kendiliğinden dengeler. Ama deri yaşlandıkça, bu süreç de yavaşlar. Derinin dışardan nem ve yağ desteğine gereksinimi artar. O nedenle, duş ve banyoda pH değeri 5.5 civarında bulunan sabunların kullanılması ve banyodan sonra tüm vücudun nemlendirici kremler ile kremlenmesi önemlidir.

Cilt tipine göre bakım :

Genel olarak sağlıklı, normal bir deride; normal bir gündelik krem yeterli yağ ve nem ihtiyacını karşılayacaktır (yüz için de geçerli). Kullanacağınız kozmetik ürünler, cildinizi UV (ultraviyole ışınları)'den koruyacak faktörleri içermelidir. Ciltteki yaşlanmanın en büyük nedeni, UV ışınlarıdır. Bu konuda cilt ultraviyole' yı okumalısınız.

Derinizin ihtiyacına uygun içerikli kozmetik ürünler kullanmalısınız. Bu ihtiyaç marka ya da fiyatlar ile ilgili olmayıp, ürünlerin içerikleri ile ilgilidir. Kremin esasını, sıvı yağ emülsiyonu içindeki katı yağlar oluşturur (bunlar kuru deri için uygundur). Tereddüt durumlarında bir deri hastalıkları doktoruna veya kozmetik uzmanına danışılmalıdır.

Cildin nemini korumak ve Lipozomlar

Cilde nem vermek ve nemin kaybolmasını engellemede, kozmetik endüstirisinin geldiği son noktalardan birisi de lipozomlardır. Lipozomlar, dış kılıfları yağdan oluşan, içleri çeşitli maddelerin çözülmüş olarak bulunduğu suyla dolu olan küçük bilyeciklerdir. Çok küçük oldukları için, cildin içlerine kadar ulaşabilirler, nemi en üst boynuzsu tabakaya ulaştırabilirler. İçlerindeki yağ içeriği, aynı zamanda nem kaybını önler. Fakat en küçük lipozomlar bile, içinde kırışıklıkların oluştuğu deri tabakasına derinlemesine ulaşamazlar.
CİLT BAKIMI-CİLDİNİZİ ERKEN YAŞLANMA ve CİLT KANSERİNDEN KORUMADA 10 ALTIN ÖĞÜT

Güneş ışınlarının en güçlü olduğu, sabah 10.00 ile 15.00 arasındaki saatlerde güneş ışınları ile direkt temastan kaçınınız.
Geniş kenarlı bir şapka kullanınız ve güneş ışınlarını engelleyen giysiler giyiniz. Islak T-shirt-lerin ve bir çok hafif giysinin güneş ışınlarını geçirdiğini unutmayınız.
UV (ultraviyole) ışınlarını süzen bir güneş gözlüğü kullanın.
Mutlaka güneş ışınlarına karşı en az 15 SPF (sun protecting factor = güneş engelleme faktörü) lik koruma sağlayan cilt ürünleri kullanınız. Bu ürünleri güneşle temasınızdan 30 dakika kadar önce uygulamaya özen gösteriniz.
Kış veya soğuk dönemlerde de uzun süreler güneşe çıkmak özellikle cilt kanserleri açısından risk oluşturur. Güneş ışınlarına karşı korumanızı bu dönemlerde de sürdürün .
Bebeklerinizi direkt güneşten koruyunuz. Özellikle 6 aydan küçük bebeklere güneş ışınlarına karşı herhangi bir ürün kullanmayınız. 6 aydan küçük bebeklerin, metabolizmaları bu kimyasal maddeleri vucuttan atamaz.
6 aydan büyük çocuklara da, serbestçe güneş ışınlarına karşı olan ürünleri tatbik ediniz
Siyah cilt rengine sahip insanların ciltlerinde sadece melanin pigmentinin daha fazla olduğunu ve o ciltlerde de kanser olabileceğini unutmayınız.
Özellikle yaz aylarında, bir an önce yanmış bir cilde sahip olmak için kullanılan, yanma hızlandırıcı ürünlerden kaçınınız
Yanma hızlandırıcı ürünlerin, sadece yanık bir ten sağladığını ve ciltte UV koruması yapmadığını, ciltte kırışıklıklara ve kurumaya neden olabileceğini unutmayınız.

TER VE TERLEME

Vücut yüzeyinin dağılmış halde 2-3 milyon ter bezi vardır. Bu bezler vücut sıcaklığının korunması amacı ile kanın, sıvı kısmından aldığı bazı tuzlar ve suyu cilt yüzeyine atarak, buradan bu sıvının buharlaşması sırasında, ciltten kaybedilecek enerji nedeni ile ortaya çıkacak olan serinleme için çalışır. Bu sıvı kokusuzdur. Bu sıvının oluşturduğu nem, bakteri ve montorları üreterek koku yapabilir. Bu bezler vücut ısısını arttığı veya duygusal bazı durumlarda (heyecan) uyarılır.

Bir başka grup ter bezi ise, (apocrine bez), koltuk altı, circumanal, perine (kasık), dış işitme kanalı ve meme ucunda bulunur. Bu bezler daha koyu kıvamda ve süt gibi bir salgı yaparlar. Bu salgının, bakterilerce yapısının bozulması kötü kokulara neden olabilir. Bu bezlerin gerçek görevleri çok net bilinmemektedir. Sinir sistemimiz her türlü uyarısında uyarılırlar. Bu bezlerin geçmişimizde olduğu düşünülen kokusal haberleşmeden kalıntı olabilir.

Anormal Terleme

Anhidros: Oldukça nadir görülen bu, hasta da genetik olarak ter bezlerinin bulunmaması halidir.

Hiperhidrosis: Vücudun termal düzenleme ihtiyacından daha fazla bir terleme fonksiyonu olmasıdır. Sıklıkla endişe (anksiyete) durumlarında görülür. Sosyal özelliği olan bir durumdur, eller terler, gömlek ıslak durumdadır ve sosyal çevrede hoş karşılanmaz. Genelde ya üst ya da alt vücut eklerinde görülür. Bu apokrin kokunun yumurtlama döneminde fazlalaştığı düşünülmektedir. Bu bezlerin sinirlilik, korku ve heyecan durumlarında da arttığı ve bu bezlerin sadece ter salgılamamakta oldukları vurgulanan noktadır. Apokrin salgı ve bakteriler buluştuğunda vücut kokusu ortaya çıkar.

Korunma

Sık sık banyo yapılması ile cilt yüzeyindeki bakteri sayısı azaltılır. Bakteriler için gereken nemi azaltan antiperspirant maddeler uygulanmalıdır. Birçok kadın için günlük duş alınması ve deodorant kullanılması, vücut kokusunun kontrolü için yeterlidir. Bunun dışında özellikle oluşan nem nedeni ile bakterilerin çok olduğu bölümleri (koltukaltı, anüs-makat, kasık bölgeleri) anti bakteriyel özellikli sabunlar ile yıkanması önerilmektedir. Bu tip sabunların, cildi kurutucu etkilerinin de olabileceğinden diğer bölgeleri daha cildi koruyucu tipte sabunlar ile yıkamak gerekebilir. Günümüzde duş jeli adı ile çıkarılan, bazı ürünler bu konuda daha yardımcı olmaktadır. Ciltteki nemi azaltmak amacı ile mısır nişastası (talk pudrası yerine) hafifçe serpilerek kullanılabilir.

Terinizde renk varsa veya aşırılıktan şüphe ediyorsanız doktorunuz ile konuşun. Bu amaçla kullanılan ürünler 2 grupta toplanabilir.

Deodorantlar: Güzel kokuları ile tazelik veren ve hafif kokuları bastıran ürünlerdir. Değişik formlarda olabilmektedir. Genellikle mum şeklinde, ucu misketli şişelerde ve sprey olarak satılmaktadırlar.

Antiperspirant: İçerdikleri alüminyum kloride ve benzeri aktif maddeler ile terlemeyi engelleyen, nemi azaltan, kokuları ile tazelik veren ürünlerdir. İçerdikleri Alüminyum klorur veya aktif madde konsantrasyonuna göre etki süre ve gücü değişir. Mum, misketli şişeler ve sprey formları vardır.


Sizler İçin.....Yararı olucak kızlar...


_________________


TÜRKÇEMİZİ TURKISHTİRMEYELİM
TÜRKÇEYİ DÜZGÜN KULLANMAYANLAR BENDEN VE ADMİNLERDEN UYARI ALICAKLAR VEDE BU BAN SEBEBİDİR.EĞER İYİ BİR MOD YADA PRENSES OLURSANIZ BELKİ BİR GÜN ŞİRİNLERİ GÖREBİLİRSİNİZZ
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/buseeren-t144.

4 Geri: bayanlara özel Bir Salı Ocak 22, 2008 8:12 pm

buseeren

avatar
**EReNcİ MoD.**
**EReNcİ MoD.**
bu arada lütfen bayanlara özel bir forum açılsın zaten nerdeyse sitenin yarıısndan fazlası kız lol! lol! lol! lol!


_________________


TÜRKÇEMİZİ TURKISHTİRMEYELİM
TÜRKÇEYİ DÜZGÜN KULLANMAYANLAR BENDEN VE ADMİNLERDEN UYARI ALICAKLAR VEDE BU BAN SEBEBİDİR.EĞER İYİ BİR MOD YADA PRENSES OLURSANIZ BELKİ BİR GÜN ŞİRİNLERİ GÖREBİLİRSİNİZZ
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/buseeren-t144.

5 Geri: bayanlara özel Bir Salı Ocak 29, 2008 2:57 pm

yoshy aşığı

avatar
**YoShYcİ YöNeTicİ**
**YoShYcİ YöNeTicİ**
gereği yapılacaktır


_________________türkçemzi türkheleştirmeyelim

+++uYeLeRımızın diKKatiNe +++
KONULARI LÜTFEN YANLIŞ YERE AÇMAYIN...
-SİTEDE MSN ADRESİ VERMEYİN,REKLAM YAPMAYIN BAN SEBEBİDİR.
-HAKARET,KÜFÜR İÇEREN KONULARI,YANLIŞ YERDE OLAN VE GEREKSİZ KONULARI İHBAR ŞİKAYET BÖLÜMÜNE BİLDİRİNİZ...
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/yoshy-ayoy-t13

6 Geri: bayanlara özel Bir Salı Ocak 29, 2008 7:40 pm

yoshy aşığı

avatar
**YoShYcİ YöNeTicİ**
**YoShYcİ YöNeTicİ**
konu bayanlara özel bölümüne taşınmıştır Wink Wink Wink


_________________türkçemzi türkheleştirmeyelim

+++uYeLeRımızın diKKatiNe +++
KONULARI LÜTFEN YANLIŞ YERE AÇMAYIN...
-SİTEDE MSN ADRESİ VERMEYİN,REKLAM YAPMAYIN BAN SEBEBİDİR.
-HAKARET,KÜFÜR İÇEREN KONULARI,YANLIŞ YERDE OLAN VE GEREKSİZ KONULARI İHBAR ŞİKAYET BÖLÜMÜNE BİLDİRİNİZ...
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/yoshy-ayoy-t13

7 Geri: bayanlara özel Bir Salı Ocak 29, 2008 8:01 pm

buseeren

avatar
**EReNcİ MoD.**
**EReNcİ MoD.**
aaaa isteğim yapılmış ve konum taşınmış süperr ötesiii çok komik çok komik çok komik


_________________


TÜRKÇEMİZİ TURKISHTİRMEYELİM
TÜRKÇEYİ DÜZGÜN KULLANMAYANLAR BENDEN VE ADMİNLERDEN UYARI ALICAKLAR VEDE BU BAN SEBEBİDİR.EĞER İYİ BİR MOD YADA PRENSES OLURSANIZ BELKİ BİR GÜN ŞİRİNLERİ GÖREBİLİRSİNİZZ
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/buseeren-t144.

8 Geri: bayanlara özel Bir Çarş. Ocak 30, 2008 1:18 pm

yoshy aşığı

avatar
**YoShYcİ YöNeTicİ**
**YoShYcİ YöNeTicİ**
Wink Wink Wink Wink


_________________türkçemzi türkheleştirmeyelim

+++uYeLeRımızın diKKatiNe +++
KONULARI LÜTFEN YANLIŞ YERE AÇMAYIN...
-SİTEDE MSN ADRESİ VERMEYİN,REKLAM YAPMAYIN BAN SEBEBİDİR.
-HAKARET,KÜFÜR İÇEREN KONULARI,YANLIŞ YERDE OLAN VE GEREKSİZ KONULARI İHBAR ŞİKAYET BÖLÜMÜNE BİLDİRİNİZ...
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/yoshy-ayoy-t13

9 Geri: bayanlara özel Bir Cuma Şub. 08, 2008 1:40 pm

Rabisa

avatar
Ben Yeniyim Galiba
Ben Yeniyim Galiba
çok saol çok komik

Kullanıcı profilini gör http://gulcinfan.forumotion.com

10 Geri: bayanlara özel Bir Cuma Şub. 08, 2008 1:43 pm

yoshy aşığı

avatar
**YoShYcİ YöNeTicİ**
**YoShYcİ YöNeTicİ**
bizim istede türkçe konuşulur bunu unutma bu arda rep sayını 0 yap şuan sana kimse rep vermedi


_________________türkçemzi türkheleştirmeyelim

+++uYeLeRımızın diKKatiNe +++
KONULARI LÜTFEN YANLIŞ YERE AÇMAYIN...
-SİTEDE MSN ADRESİ VERMEYİN,REKLAM YAPMAYIN BAN SEBEBİDİR.
-HAKARET,KÜFÜR İÇEREN KONULARI,YANLIŞ YERDE OLAN VE GEREKSİZ KONULARI İHBAR ŞİKAYET BÖLÜMÜNE BİLDİRİNİZ...
Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/yoshy-ayoy-t13

11 Geri: bayanlara özel Bir C.tesi Şub. 09, 2008 2:16 pm

yaseminvegülçin

avatar
**HePsİcİ YöNeTiCi**
**HePsİcİ YöNeTiCi**
sağol

Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net

12 Geri: bayanlara özel Bir Paz Şub. 10, 2008 1:49 am

buseeren

avatar
**EReNcİ MoD.**
**EReNcİ MoD.**
bir şey değil çok komik çok komik çok komik

Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/buseeren-t144.

13 Geri: bayanlara özel Bir Cuma Şub. 15, 2008 8:54 pm

zirve-güloshh

avatar
**GüLçİnCi MoD**
**GüLçİnCi MoD**
sağol çok komik


_________________


[size=small][b] ..........DhOrUqqqqqq...........
SeBoCu RoCkEr!!!!!!!!!!!!
RoCk FoReWeR!!!!!!!!!!!!!....................
Kullanıcı profilini gör

14 Geri: bayanlara özel Bir C.tesi Şub. 16, 2008 5:35 pm

buseeren

avatar
**EReNcİ MoD.**
**EReNcİ MoD.**
bir şey değil canım uygulayan var mı bunları?

Kullanıcı profilini gör http://gruphepsifan.ukrainianforum.net/repler-f14/buseeren-t144.

15 hepsi 1le Bir Ptsi Haz. 16, 2008 9:58 pm

cansu


Misafir
bunlarin hepsi olabilir benim istegim hepsi1 deki kizlari mesenesi

16 hepsiye olan sevgisi Bir Ptsi Haz. 16, 2008 10:09 pm

cansu tu


Misafir
okumadim ama hic iri onemli degil benim icin HEPSI1`deki kizlarin msne adresi kimsede yokmu Crying or Very sad

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz